Březen 2015

Víkendovka

23. března 2015 v 18:37 | Rexxanna
Takže dnes je ten den, kdy jsem se rozhodla. A k čemu jsem vlastně dospěla? Dneska jsem pro vás napsala povídku, nebo spíše také vypravování. Takže dále se tady nebudu rozkecávat a budu doufat, že se vám bude vyprávění líbit.


Byl duben po Velikonocích a já se rozhodla, jako každý rok, že bych jela na víkendovku se sdružením Rosenthal. Byl to můj první rok za cizí postavu, která hraje bestii, vesničana, kováře a další herní postavy. Hned jak jsem dorazila, přivítala mě skupinka známých tváří. David, Dominik, Petr, Karel, Davic, Janča, Emča, Káťa a mnoho dalších lidí.


Dostali jsme za úkol se v noci s nabarvenými obličeji schovat na různá stanoviště u cesty. Já byla ve skupince s Davidem a Petrem, dost blízko k našemu stanovišti. "Už přijdou?" zeptal se Petr znuděně. "Nevím, ale už jsem něco zaslechla. Možná, že už jsou na cestě." odpověděla jsem mu. Za pár minut jsme viděli, jak se děti blíží k našemu stanovišti. Ve tmě nebylo skoro nic vidět. Vpadli jsme na cestu, která byla vedle nás, a po které si kráčely. "Pozor!" kdosi zavolal, aby upozornil skupinku, že se něco děje. Děti padly na zem a skoro ani nedýchaly. Já, Petr a David jsme s chrčením přešli na druhou stranu. Docela jsem se bála abych na někoho nestoupla, protože ani pevná zem pod nohama nebyla vidět. Děti se po chvíli zvedly a pelášily po cestě dál. "Co teď?" "Musíme počkat až děti půjdou nazpátek." A opravdu, děti utíkaly zase do jejich tábora.


Ráno jsme se dozvěděli, že musíme hrát unesení princezny. "Děti si pro ni přijdou a vy s nimi budete bojovat. musíte po chvíli umřít, ale vždy je zdržte aspoň na půl hodiny," říkal organizátor Honza, který je od nás z vesnice. "Dobrá a přinesou nám do Lomečku jídlo?" Lomeček byl takový kamenolom, kde jsme měli jako bestie území. "Ano, jídlo vám tam Pošleme po Emče." Vydali se pryč a nás poslali do Lomečku. Čekali jsme na děti a abychom se zabavili, tak kluci vyprávěli historky z táborů a víkendovek. "Tady Orel, děti se k vám blíží. Přepínám." ozvalo se z vysílačky. "Tady Koroptev. Dobře, čekáme." Pak se ozývaly další hlasy z vysílačky, ale pak vše utichlo a už jsme viděli děti. Všichni jsme postavili a čekali, co se bude dít. Witas, vedoucí bestií, měl svůj epický proslov a pak jsme s dětmi bojovali. Jedna rána do stehna, druhá do paže. Postupně jsme padali na zem na znamení, že bestie jsou mrtvé. Děti radostně vzaly princeznu a odešly do svého tábora.


Po další dlouhé chvíli nám Emča přinesla jídlo. Nebudu ani zmiňovat že místo marmelády jsme dostali přesnídávku a místo soli cukr. "Za chvíli máte jít do tábora, bude závěrečná bitva a nejspíše se děti připojí na stranu zla." sdělila nám Emča. "Dobrá, budeme s tím počítat." Hned po tom, co jsme dojedli, vyrazila naše skupina na poslední závěrečnou bitvu. Děti už byly připraveny. Přidaly se na stranu zla a my jsme tím pádem zaujali stranu dobra. Děti do nás s nadšením třískaly a my jsme pomalu umírali. Děti vyhrály a tím celá závěrečná bitva skončila. Určitě si Víkendovku užily a odnesou si sebou krásné zážitky jako já a všichni, co se víkendovky zúčastnili.

Informace

22. března 2015 v 15:53 | Rexxanna |  Informace

Informace

Co je nového ke dni 22.3.2015?

Vrhla jsem se na shrnutí tohoto týdne. Blog je tedy aktivní a články zatím vycházejí, tak jak chci. Tento týden bych přidala nějakou tu povídku a rozhodně se kouknu na nějaké projekty, do kterých bych se mohla přidat. Budu vás informovat, kdyby se cokoliv dělo.

Taky hledám nějakou dobrou duši na pozici beta-readera.
Přeci jen by se mi hodila nějaká ta rada, na kterou bych si měla dávat pozor. Jak chyby gramatické, tak i protrhliny v ději.
Kdyby jste někdo měl zájem, tak mi prosím napište na email.


Tohle je teda nějaké to shrnutí a zítra teda snad další článek.


Barevný den - projekt

20. března 2015 v 15:00 | Rexxanna
Barevný den.
Další projekt akorát že není veřejný. Tento projekt pořádá celá naše škola. Projekt si vypůjčili děti ze školního parlamentu (já tam patřím taky). Je to vůbec náš první projekt a koná se 20.3. 2015. Je to kvůli přivítání jara.
Každá třída si vybrala jednu ze tří barev (červená, zelená a žlutá). Ve vybrané barvě musíte přijít do školy. Takže naše třída má červenou a proto přijdeme v pátek oblečeni v červených věcech + doplňky. Nakonec se bude i počítat kolik lidí se zúčastnilo ze třídy a kdo je král barev třídy.
Nakonec se ze všech králů barev tříd rozhodne, král barev celé školy. Rozhodně chci vidět, kdo to vyhraje. Bohužel nám to trochu komplikuje klokan, který se v pátek píše od první do čtvrté hodiny. Doufám, že se teda celý den podaří a budou snad i nějaké fotky, ať máme památku.


Nevím zda stihnu něco zítra napsat a přednastavit na víkend. V mých plánech jedu na oslavu kamarádky a budu tam přespávat a tak nevím jak to budu stíhat. Doufám že mě tedy omluvíte. Jinak tedy tohle je takový menší článek a chystám se na nějakou tu povídku, což mi připomíná. Cassandra nejspíše pokračovat nebude. Jelikož se bratrovi stalo něco s počítačem a nefunguje a tím pádem ani soubory co tam jsou. Dokonce nemám Cass uloženou jinde, takže jsem ztratila celou povídku. Ale budou nové povídky a budou maximálně do 3 kapitol.

Projekt - L@večky

17. března 2015 v 18:05 | Rexxanna |  Ostatní
Zdravím znova všechny. Máme tady středu a to znamená, že je tady další článek. Tentokrát tady mám pro vás jeden projekt.
Všechny informace jsou z webu lavecky.eu.

L@večky


Budou to kované lavičky, které by se měli rozšířit do různých koutů země.

Dále je vyhlášena SOUTĚŽ o tablet Lenovo.

Jaké jsou pravidla soutěže?
Je to jednoduché. Stačí vyfotit nějakou originální fotografii sebe nebo svých přátel na jakékoliv lavičce na téma "Těšíme se na L@večky".
Fotografii vložit na web lavecky.eu.
Můžete pozvat své kamarády, aby hlasovali pro vaší fotografii.
Vyhrává fotka s největším počtem hlasů. V případě, že bude bude více fotografií se stejným počtem hlasů, bude následovat "rozstřel".


Co taková L@večka bude obnášet?

- Originální kované lavičky propojené s internetem
- Komunikace mezi lidmi na různých L@večkách po celé ČR
- Zajímavé informace o lokalitě
- Sociální síť L@večky - místo setkávání nejen online
- Jedinečné hry, které lze spustit jen na L@večkách
- Spojení technologie s přírodou
- Speciální výzvy a soutěže
- L@večka vás vtáhne do děje!

Zatím se ví o dvou místech, kde by L@večky mohly být. Obě dvě L@večky budou ve Středočeským kraji, v obci Bubovice a městě Březnice.


Kdo by měl zájem se něco více dozvědět o SOUTĚŽI a L@večkách, tak odkaz máte úplně na začátku článku.

Moje plány

16. března 2015 v 15:00 | Rexxanna |  Ostatní
Dneska se s vámi podělím o svůj rozvrh. Není to rozvrh do školy, nebojte.
V tomto článku Vám napíši, co bylo a bude za akce. Někoho tento článek ani zajímat nebude. Začnu tím co se dělo a skončím u toho co se bude dít, aby jste byli v obraze ohledně toho, jestli se to v akcích nějaké ty články vyskytnou.

Dne 06.03.2015
Byla jsem s kamarádkou v kině na novým hororu, který je podle skutečné události. Jedná se o horor Ghoul, který zfilmoval stejný režisér, který natočil Kajínka.
Možná, že bych Vám na tento horor podala recenzi.


Dne 11.03.2015
Výlet s 3. ročníky do mlýna v Bohutíně.
Budeme s kamarádkou pracovat na článku do školního časopisu. Budou tam hlavně zajímavosti, které jsme se ve mlýně dozvěděli.
Zpracujeme i pověst o "mlynářském" erbu.


Dne 14.03.2015
První workshop na akci Noční království.
Šlo hlavně o opravu a výrobu zbroje. Nějaké dodělávky budu ještě vyrábět doma, aby ten kostým nevypadal, tak nekostýmově.

Dne 20.03.2015
Kamarádka bude mít oslavu a nejspíše tam budu i přespávat. Kamarádka má i jedno docela dobré pravidlo, a to takové, že nikdo nebude na mobilu a jiné elektronice. Podle mě je tohle to pravidlo naprosto suprové. Přiznejte se kdo z vás není závislý na nějaké té elektrotechnice.


Dne 28.03.2015
Bude 3. workshop, kde se budou zase opravovat zbraně a vyrábět. Nevím zda na tento workshop pojedu, ale pravděpodobně ano.
Na druhý workshop jsem nejela, páč bych tam byla zbytečná a navíc se jen fotilo. Druhý workshop se konal včera.

Dne 3.4. do 6.3.
Budou velikonoce a já vůbec netuším jak to bude s rachtáním po vesnici, ale uvidíme.

Dne 24.4. do 26.4.
Koná se akce Noční království. Myslím že je to už třetí dějství Nočního království, které se jmenuje Mlhavé pláně. Mohla bych vám pak napsat, jak to dopadlo a co se dělo.


Informace - Jsem zpět?

15. března 2015 v 16:46 | Rexxanna |  Informace

Informace o návratu na blog.

Co vám potřebuji sdělit?

Takže zdravím všechny po šíleně dlouhé době.
Blog je stále neaktivní, ale články už vycházet budou.
Objednala jsem si notebook a přijde buď tento nebo příští týden.
Rovnou bych vám sem napsala, co se bude dít, do čeho se zapojím, co napíši, jak často budou články vycházet atd.

1. Naznačila jsem, že bude nový a doufám, že funkční notebook. Doufám tedy, že budu moct říci, že se k vám zase po dlouhé době vracím se svojí tvorbou.

2. Rozhodně se můžete těšit na povídky, plány co se chystá, recenze na knihy (doufám že se mi povedou) a projekty.

3. Články by měli vycházet v pondělí, středu a pátek. V neděli bych přidala buď nějakou aktualitu nebo celkový souhrn všeho co se za ten týden odehrálo.

Některé z vás by zajímalo, jak to bude s obíháním.
A mě by zajímalo jak to bude se SB.
Obíhat bych mohla spíše vždy večer a spíše v úterky, čtvrtky a soboty. Když nebudu moct něco přidat nebo obíhat, tak se vám ozvu, napíši i důvod proč nemohu.

A na konec všeho bych byla ráda, kdyby jste mi napsali, kdo chce zůstat v SB, koho to omrzelo a už nemám šanci. Celkově bych chtěla, zda by jste se k tomu to článku nějak vyjádřili.
Děkuji Vám.