Srpen 2014

Já pisálek - 3. část

29. srpna 2014 v 21:10 | Rexxanna
Takže zase vás vítám a dokopala jsem se k další části projektu od Nemesis Moriko. K ničemu jinému se teď neodhodlám. Taky musím říct že prázdniny budou končit, takže počítám s tím, že zase bude blog zaostávat neaktivitou, jako vždy. Ano vím že to nebylo ani nic moc o prázdninách, ale opravdu se snažím. Takže doufám že mě nesežerete.

No ale ukončím výkec a vrhnu se rovnou k projektu.


3) (podčást) >>> kniha vs. povídka

- téměř všichni svým (a někdy i nejenom těm) prvním literárním pokusům říkají "moje kniha" máš/měl(a) jsi to taky tak?
Možná že jsem tak blbá, ale nevěděla jsem že se tomu takhle říká. Jinak jsem to asi takhle neměla. Prostě to byla vždy první povídka nebo příběh.

- označujete své příběhy za "knihy" ještě teď, nebo už jste přešli k označení "povídka"?
Tak rozhodně jsem přešla k označení povídka. Kniha to nebyla nikdy... Vždy co jsem vytvořila se ani za knihu považovat nemohlo a když jsem se o ní pokoušela tak jsem skončila u úvodu.

- píšete kromě blogových povídek i nějaké jiné, nezveřejněné, kterým s nadsázkou (nebo bez ní) říkáte kniha?
Tak rozhodně ne... Vím že některé mé povídky se nedají číst, ale opravdu píši jen blogové povídky. Své jako "knihu" jsem sepisovala kdysi ale né teď.

- je to dost blbá otázka, jelikož v 90% zní odpověď ano - chtěli byste vydat knihu?
No tak teď jak nad tím uvažuji. Tak ano i ne. rozhodně to psát to je dřina na kterou nemám. Je to hrozně moc vyčerpávající a myslím že by to takhle asi i k ničemu nebylo. Spíše číst než psát. Aspoň v mém případě. Takže asi teď spíše ne...

- jestli jsi na předchozí otázku odpověděl/a ANO, o čem by vaše kniha měla být? chtěli by jste nějakou povídku z blogu přepracovat jako knihu?
No i když jsem odpověděla ne , ale odpovím na tuto otázku. Myslím si, že kdybych něco vydávala tak by to byla asi nejspíše Cassandra. Je to povídka z blogu a k tou nedokončená a já vůbec netuším jak dopadne a jestli jí dopíši.

Vaše Rexxanna

Já, pisálek - 2. část ( projekt od Nemesis Moriko )

17. srpna 2014 v 11:27 | Rexxanna |  Novinky
Zdravím všechny, mám tady pro vás další kousek z projektu od Nemesis Moriko. První projekt, do kterého jsem se poprvé zapojila. Dokonce mám v plánu se do dalších projektů taky zapojit. Jinak se nám prázdniny krátí a já všem přeji, aby jste si je co nejvíce užili.

(Kdo si nepamatuje první část, tak se může kouknout zde.)2) (podčást) >>> moje první příběhy
- Jak se jmenoval tvůj první sepsaný příběh?
- Dokončil/a jsi ho?
- O čem byl?
- Co tě vedlo k tomu, že jsi ho sepsal/a a nenechal/a jen tak povalovat ve své hlavě?
- Jestli ten příběh ještě máš, vlož sem nějakou ukázku

Abych začala hned ze začátku. Vůbec si nepamatuji své první příběhy. Takže ani nevím jak se první sepsaný příběh jmenoval.
Myslím že jsem ho dokončila v hlavě, ale nikdy na papíru.Jak říkám moc si toho nepamatuji.
Rozhodně mohu říct, že celý příběh byl založen na bytostech, které nepřebývají na tomto světě. Takže jak jsem psala minule. Elfové, čarodějnice, orkové a další havěť. Celý příběh byl určitě založen na dobré síle. Nějaké to dobrodružství a bitvy.
No minule jsem také psala, že to bylo z nudy. Některé příběhy byly inspirovány hrami, filmy a i LARPem. Měla jsem za to, že by každý příběh měl končit šťastně. Takže jsem příběh tvarovala a tvarovala. Nakonec se uzavřel, ale zapamatovat jsem si ho prostě nemohla.

Jelikož si ho nepamatuji a ani nemám, tak bohužel nemohu vložit žádnou ukázku.